• ks. Kolping jest wśród nas
    ks. Kolping jest wśród nas
  • Uroczystość nawiedzenia relikwii bł. ks. Kolpinga
    Uroczystość nawiedzenia relikwii bł. ks. Kolpinga

Wiadomości

Dary dla rodziny Andruszczyszyn

Dary dla rodziny Andruszczyszyn

Dnia 16.12.2015 r. wolontariuszka Elżbieta Kurzawa działając w imieniu Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga mającego swoją siedzibę w Łęczycach przekazała rodzinie Andruszczyszyn przybyłej z Ukrainy: odzież, pościel, słodycze i zabawki. Radość była wielka. 

Podziękowania

 "Ciągle jeszcze istnieją wśród Nas Anioły
Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł
lecz ich serce jest bezpiecznym portem
dla wszystkich , którzy są w potrzebie ,,

Mikołajki w Łęczycach

Mikołajki w Łęczycach

Mikołajki to jeden  z najbardziej przez dzieci oczekiwanych dni w roku.Przygotowują się do niego i od rana nasłuchują "Mikołajkowych dzwoneczków".Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Święty Mikołaj oddelegował do tego zadania przewodniczącą stowarzyszenia Rodzina Kolpinga z Łęczyc, panią Magdę Stenka

Herb rodziny Von Somnitz w Gotętowie

Herb rodziny Von Somnitz w Gotętowie

Dnia 27 października 2015 r. w pałacu w Godętowie odbyła się  uroczystość odsłonięcia herbu rodziny von Somnitz. Ceramiczną tabliczkę z herbem rodzinnym wykonała córka Mathiasa Döringa von Somnitz – p. Heilwig von Heyden. Rodzina von Somnitz posiadała ten herb już od 1655 roku. Matthias Döring von Somnitz był ostatnim właścicielem Godętowa, Jeżewa i folwarku w Rozłazinie.

Wizyta partnerska w Łęczycach

Wizyta partnerska w Łęczycach

W dniach 23 – 25 października 2015 r. troje członków Rodziny Kolpinga z Lohne (Niemcy) odwiedziło Łęczyce. Celem wizyty było udzielenie wsparcia osobom najbardziej potrzebującym. Goście przybyli z Niemiec przywieźli sprzęt rehabilitacyjny, odzież, obuwie i zabawki.

Poprzednia 1 Następna